روز چهارشنبه شاهد ثبت رکوردهای جدیدی در بورس تهران بودیم. این رکوردها هم در میزان رشد شاخص کل و شاخص هم وزن و هم در میزان حجم و ارزش معاملات به ثبت رسید. شاخص کل به قله جدید در محدوده 645000 واحد رسیده است و مجددا نگرانی هایی در برخی افراد در خصوص حبابی بودن بازار بورس بوجود آمده است! در روزهای تعطیلی پایان هفته، اظهار نظراتی در این خصوص از سوی برخی افراد، در رسانه ها منتشر شد. البته که این افراد، از زمانی که شاخص در محدوده 200000 واحد بود، همین صحبت ها را مطرح میکردند و مطمئنا، بالاخره روزی روزگاری در آینده، رشد بازار به پایان خواهد رسید. اما آن روز، مطمئنا امروز نیست! در این خصوص لازم میدانم تا نکاتی را مطرح کنم. اگرچه در بسیاری از نمادها در بازار، شاهد حباب قیمتی هستیم، اما این به معنی حبابی بودن کلیت بازار نیست و هنوز در بازار، سهامی وجود دارد که برای خرید ارزنده هستند. این افراد، تحلیلی که برای حبابی بودن بورس دارند، بر پایه برخی تئوری های اقتصادی استوار است که آن تئوری ها، هیچ مطابقتی با شرایط امروز اقتصاد ایران ندارد! از موارد بالا که بگذریم، برای بازار امروز نیز انتظار دارم که همچنان ورود نقدینگی ادامه داشته باشد و همانطور که در روزهای قبل نیز بارها این موضوع را مطرح کرده ام، تا زمانیکه نقدینگی به بازار وارد میشود، نگران حال بازار نباشید! پس فعلا بدون نگرانی بازار را دنبال میکنیم و البته مانند همیشه به دوستان توصیه میکنم که از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.       

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها