دیروز در حالیکه شاخص کل رشد بالای 8000 واحدی را در ساعت اولیه ثبت کرد و به کانال 507000 واحدی رسید، در نهایت با افزایش عرضه ها روبرو شدیم و بازار تا حدودی متعادل شد و این افزایش عرضه ها، باعث شد تا در نهایت شاخص کل نیز کار خود را در کانال 503000 واحدی به پایان برساند. البته همچنان ارزش معاملات در رقم های خوب و قابل اتکا قرار دارد و از این بابت نگرانی وجود ندارد. اما چیزی که از بازار امروز انتظار دارم، یک بازار پر نوسان است. در بازار امروز، اکثر نمادها ممکن است هم رنگ سبز را به خود ببینند و هم رنگ قرمز! البته سهام مورد نظر ما، شرایط خوبی خواهند داشت! همانطور که در بازار پر عرضه دیروز هم دیدیم که چطور نمادهایی که ما در روزهای قبل انتخاب کرده بودیم، پر تقاضا ظاهر شدند. با توجه به شرایط فعلی بازار، توصیه من به دوستان این است که سبد خود را از سهام پر ریسک، به سهام با ریسک کمتر تغییر دهند. در چنین شرایطی، ممکن است که سود کمتر داشته باشید. اما بیشتر در امان هستید! البته منظور من از نمادهای کم ریسک، با آنچه در ذهن خیلی از فعالان بازار نقش بسته، متفاوت است. دوستان من در کانال VIP کاملا این موضوع را میدانند. به صورت کلی، نگرانی در بازار دیده نمیشود. تنها چیز نگران کننده، تصمیمات و اقدامات ضرب الاجلی است که ممکن است مسئولان کشور در خصوص پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در کشور انجام دهند! به عنوان مثال، ممکن است شرایط به قدری حاد شود که در نهایت، مسئولین تصمیم به تعطیلی بسیاری از مراکز دولتی بگیرند. در بدترین حالت، ممکن است این تعطیلی به سازمان بورس هم برسد! البته که این فقط یک حدس برای بحرانی شدن شرایط است و فعلا خبری از این موارد نیست. اما بد نیست که در گوشه ذهن خود، برنامه ای برای بروز چنین شرایطی داشته باشیم.    

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها