گام پنجم برجام توسط ایران برداشته شد و قرار شد دیگر محدودیتی در تعداد سانتریفیوژها و میزان غنی سازی وجود نداشته باشد. اما همچنان همه فعالیت های ایران، تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل باشد. این یعنی، هنوز ایران به صورت کامل از برجام خارج نشده است. اما چیزی که اهمیت دارد، واکنش اروپا به این اقدام است. به نظر نمیرسد که اتحادیه اروپا در خصوص این اقدام ایران، واکنش سریعی نشان دهد. چیزی که مسئولین ایران و رهبران اتحادیه اروپا میخواهند، تحمل این شرایط تا زمان انتخابات آمریکا است. اما اقدامی که ایران کرد، عملا دیگر محدودیتی برای خود در غنی سازی نمیبیند و این موضوع، چیزی نیست که طرف های برجام با آن به سادگی کنار بیایند. اما برای بازار امروز، انتظار دارم با فروکش کردن جو هیجانی منفی روزهای گذشته، امروز باقیمانده صف های فروش بازار نیز جمع آوری شود و بازار مجددا به وضعیت نرمال باز گردد. بر این اساس، افرادی که ریسک پذیری بالاتری دارند، میتوانند منفی های اول بازار را فرصت خرید بدانند. تاکید میکنم که فقط افراد ریسک پذیر در خریدهای اول وقت شرکت کنند. چیزی که از بازار امروز انتظار میرود، شروعی منفی در نمادهای کوچک و شروعی متعادل در نمادهای بزرگ است. پس دوستانیکه نقدینگی دارند و قصد خرید دارند، میتوانند خریدهای خود را اول وقت در نمادهای کوچکی که وضعیت بنیادی خوبی دارند شروع کنند. در ادامه انتظار میرود که با جمع شدن صف های فروش در نمادهای کوچک، بازار به سمت تعادل حرکت میکند. البته بعد از جمع شدن صف های فروش، هنوز فشار فروش در بازار وجود خواهد داشت. اما من جایی برای نگرانی نمیبینم. چون روند کلی بازار صعودی است.  

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها